This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Sheryl Bewick

aberdeencentral@babysensory.co.uk

07827448016

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Sheryl Bewick

aberdeencentral@babysensory.co.uk

07827448016

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

My name is Sheryl Bewick and I have a two daughters- Ava and Neve, born in 2012 and 2013 respectively. Following the birth of my girls I was looking for a business that could work around my family needs, and help achieve a work/life balance. 

Having attended several mother and baby classes in the area and thoroughly researching the options available, when I heard about Baby Sensory and saw what they offered I was amazed by the classes and the experiences they offered both babies and mums. 

Baby Sensory not only offers mums an excellent baby class, with lots of idea’s that they can use at home to further bond with their baby; but a fantastic opportunity to help babies development and learning in a fun way. Baby Sensory is also a great way for you to meet other mums just like you. 

No snippet found

My main qualification is being a mum to Ava and Neve!

BA (hons) Business Studies

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Baby Sensory Aberdeen Central classes run in Inverurie and Kingswells. The Award Winning Baby Development classes are held every Monday in Inverurie and every Tuesday in Kingswells. These locations are easily accessible for parents living in the local communities. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Sheryl on 07827448016.  

Prices

Our one hour classes can be booked in either a 5 week block, paid for in advance at a cost of £38 or a 10 week block, paid for in advance at a cost of £65.

Our 45 minute classes can be booked in either a 5 week block, paid for in advance at a cost of £35 or a 10 week block, paid for in advance at a cost of £60.

Each pre paid block is for either 5 consecutive weeks or 10 consecutive weeks.

Discounts are offered for twins, please contact Sheryl for the price. Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: