This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Kayleigh Thornton

isleworth@babysensory.co.uk

07729699361

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.


Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Kayleigh Thornton

isleworth@babysensory.co.uk

07729699361

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Before starting Baby Sensory I was a special needs nanny and a teaching assistant. After having my own baby and attending sessions as a parent I was hooked. Throughout my career I learnt how important those early stages in a babies life were and attending the sessions where this information was passed onto parents and carers really struck a chord with me. I am excited to pass on this valuable knowledge and share all the wonderful activities that Baby Sensory have to offer and am looking forward to you joining me on that journey. 

No snippet found

BSc Psychology
MSc Special and Inclusive Education
Level 4 Working with Babies from 0-3 years 

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Kayleigh's Baby Sensory classes run in Middlesex and Surrey. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Isleworth and Walton-on-Thames. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; St Margarets, Whitton, Osterley, Brentford, Hounslow,Twickenham, Hersham, Shepperton, and Molesey. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader Kayleigh, who will arrange for you and your baby to visit one of their classes.

Prices

Thank you for coming to Baby Sensory Isleworth's page

The summer term will run from 11th July until 13th September with a half term break. You are welcome to join at any time as long as there is a space. All sessions are 1 hour long.

Twin discounts on application

SUMMER SPECIAL OFFER
For the summer special term I am offering the choice of a half term booking as well as a full term booking. For those booking onto a full term there is a class free. See below for a breakdown per venue

Isleworth
1st half term is 4 sessions and costs a total of £32
2nd half term is 5 sessions and costs a total of £40
The entire term is 9 sessions and if booked before the first session with cost a total of £64

Walton-on-Thames
Both half terms are 4 sessions and cost a total of £32 per half term
The entire term is 8 sessions long and if booked before the first sessions will cost a total of £56

Terms and Conditions
This offer is only valid until the first day of term
The discount will only be applied to those booking onto the full term at the start of term. 
This offer is valid for the SUMMER SPECIAL ONLY


Please note that fees are due by the first session you attend and regrettably they are non-refundable and concessions cannot be made for missed sessions. Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: