This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Oana

abudhabi@babysensory.com

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Oana

abudhabi@babysensory.com

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

NAME Baby Sensory classes run in AREA.

 

The Award Winning Baby Development classes are held weekly in TOWNS. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; TOWNS.

 

If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, NAME, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

 

Prices


 PRIVACY POLICY
- All credit/debit cards details and personally identifiable information will NOT be stored, sold, shared, rented or leased to any third parties.
- The Website Policies and Terms & Conditions may be changed or updated occasionally to meet the requirements and standards. Therefore the Customers’ are encouraged to frequently visit these sections in order to be updated about the changes on the website. Modifications will be effective on the day they are posted.
- Some of the advertisements you see on the Site are selected and delivered by third parties, such as ad networks, advertising agencies, advertisers, and audience segment providers. These third parties may collect information about you and your online activities, either on the Site or on other websites, through cookies, web beacons, and other technologies in an effort to understand your interests and deliver to you advertisements that are tailored to your interests. Please remember that we do not have access to, or control over, the information these third parties may collect. The information practices of these third parties are not covered by this privacy policy.
TERMS AND CONDITIONS
Any dispute or claim arising out of or in connection with this website shall be governed and construed in accordance with the laws of UAE.
- “United Arab of Emirates is our country of domicile”.
- The customer using the website who are Minor /under the age of 18 shall not register as a User of the website and shall not transact on or use the website (Age of consent is mentioned as per the applicable law).
- If you make a payment for our products or services on our website, the details you are asked to submit will be provided directly to our payment provider via a secured connection. (Before including this statement, SSL certificate must activated on the website)
- The cardholder must retain a copy of transaction records and Merchant policies and rules.

ITEMS/PRODUCTS/SERVICES PRICING
The Pricing of the Tickets may vary from Event to Event. The customer has to visit the website when required for latest pricing.

METHODS OF PAYMENT
We accept payments online using VISA and MASTERCARD, credit/debitcard in AED.

CANCELLATION AND REPLACEMENT POLICY
Payment of the fees is due before class. Fees paid are non-refundable, missed sessions cannot be reimbursed.
Depending on space availability, make-up sessions can be scheduled during the booked period.
Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: