This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Claire Daly

bath@babysensory.co.uk

07465 441475

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Claire Daly

bath@babysensory.co.uk

07465 441475

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Baby Sensory Bath runs classes at Percy Community Centre and Broughton Gifford Village Hall.  The classes provide many exciting sensory experiences for babies which change every week ensuring there is always something new to discover. Parents will love watching their babies investigate different equipment and learn new things as the week's progress.  If you are looking for a great activity which will be fun for you and aid your baby's sensory development then this is the class for you! For more information on the Baby Sensory programme please see the following link: http://www.babysensory.com/en/babysensory or contact us: bath@babysensory.co.uk


Percy Community Centre classes are 45 minutes long and cost £6.50 per session, payable termly at time of booking (please note the 45 minute sessions do not feature an Exploratory Play Area, this is only available in the hour long classes).  The Broughton Gifford Village Hall (near Melksham) classes cost £7 per session, payable termly at time of booking (these classes are an hour long and feature an Exploratory Play Break).

Prices

Percy Community Centre classes are 45 minutes long and cost £6.50 per session, payable termly at time of booking (please note the 45 minute sessions do not feature an Exploratory Play Area, this is only available in the hour long classes).  The Broughton Gifford Village Hall (near Melksham) classes cost £7 per session, payable termly at time of booking (these classes are an hour long and feature an Exploratory Play Break).
 
Baby Sensory is booked on a term by term basis however you can join the classes at any point if there are spaces available and just pay for the sessions remaining in that term.
 
Regrettably, no concessions can be made for missed sessions or holidays, all places are non-refundable and non-transferable.
  You can join at any time and pay from the week you start, if places are still available.

 

*Please see link above for class terms and conditions.  Please note that no concessions are made for missed sessions or holidays, all bookings are non-refundable and non-transferable, unless written notice is given at least 7 days before the first class*

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: