This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Jayne Clark

bournemouthcentral@babysensory.co.uk

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Jayne Clark

bournemouthcentral@babysensory.co.uk

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I have 2 wonderful children Hobie and Elsie Bo.  When Hobie was born in 2008, my world changed and so did my priorities.  I have always worked with people and had a keen interest in their development. I have spent 10 years working within Human Resources and most recently have been employed as a HR Partner.  Since the arrival of my children I have been looking for the right opportunity to run my own business and to be involved in something that I am passionate about.  Baby Sensory gave me that opportunity and I jumped at the chance of starting my own Baby Sensory classes. I was first introduced to Baby Sensory by a close friend who runs her own franchise business and was totally inspired by the programme and by the work of the founder of the Company Dr Lin Day.  I knew this was something I had to be involved in.  I am totally thrilled and excited to be bringing Baby Sensory to the babies of Dorset.

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Jayne Clark's Baby Sensory classes run in Bournemouth, Ringwood and Dorchester. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Jayne, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Thank you for visiting my page and for your interest in my classes. You can join my Baby Sensory classes at any time, as long as there are spaces available and pay for the number of weeks remaining in the term when joining. Book directly online, however if spaces are limited, please contact me by phone or email and I will be able to assist. Book your 'Non Obligation' trial session online, at any of my venues, to find out what Baby Sensory is all about.

Prices

The cost is £7.00 per class which is payable in advance for the number of weeks remaining in the term when joining.

Payment can be made by BACS.

Details of how to make payment are sent via email once the booking is made online.Please read below for contact details and further details.

 Address:

Jayne Clark

8 Dale Ave

Weymouth

Dorset

DT4 7RB

Tel: 07814908861 E-mail: bournemouthcentral@babysensory.co.uk 
Please do contact me if you would like to come for a free trial.

 

Thank you for visiting my page and for your interest in my classes. The following link is a case study highlighting the benefits of starting babies at Baby Sensory from a very young age. Click here

A parent kindly put together a video of her experiences at Baby Sensory, if you have time please do take a look. Click here

You can join my Baby Sensory classes at any time, as long as there are spaces available and pay for the number of weeks remaining in the term when joining.  We have an automated booking system,   however if spaces are limited, please contact me by phone or email and I will be able to assist.

Please join us on Facebook at the following:

Baby Sensory Bournemouth

Baby Sensory New Forest

Baby Sensory Dorchester 

 

 

 

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: