This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Nicola Senior

bradfordnorth@babysensory.co.uk

07800 930640

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Nicola Senior

bradfordnorth@babysensory.co.uk

07800 930640

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Hi, my name is Nicola. I’m mummy to three boys, Max (7) and Tom (4) and Ned (1). I heard about Baby Sensory through a friend and as soon as I’d visited a class I knew they were just what was missing in this area. I’d really struggled to find appropriate classes for my boys as babies. It completely blew me away that every baby in the class was learning through new experiences. It would aid their development in so many ways and they were having so much fun with their parent/guardian at the same time. What more of a reward could you get from a job than that? I had to be a part of it! I am very excited about running classes and look forward to welcoming new parents and babies along for a free taster to experience Baby Sensory first hand. Now that I've had my third little boy, I get to experience the sessions as a mummy which I am absolutely enjoying every second of!

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Nicola Senior's Baby Sensory classes run in North Bradford & North West Leeds. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Menston, Glusburn, Ilkley & Horsforth and all have free parking. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your babys sensory development call your Class Leader, Nicola, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Prices

A term of 10 classes is £60 across all venues.

It is possible to join part way through a term where space is available.  In this instance, you would just pay for the remaining classes.

Free tasters are available! Contact Nicola on bradfordnorth@babysensory.co.uk to arrange! To book a FREE taster, please contact me, Nicola, via email - bradfordnorth@babysensory.co.uk or call on 07800 930640.

Baby Sensory isn't a course and sessions are different every week so it's possible to join part way through a term, providing there is a place available, and pay for the remaining sessions.

** 1st birthday parties available - a magical way to celebrate that special milestone.  Creating happy memories! **

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: