This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Mrs Shelley Jones

brentwood@babysensory.co.uk

07930877009

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.


Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Mrs Shelley Jones

brentwood@babysensory.co.uk

07930877009

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

CRB checked Winner of Netmums award for Havering best preschool class 2012.

No snippet found

I am in my fourth year of running BabySensory classes and can honestly say it's the best job in the world. I worked as a buyer for a costume jewellery company for many years in London. After having children and having a few part time jobs I decided it was time do do something I could be passionate about. Having children had given me the experience and confidence I felt needed to work with babies, which is always something I had wanted to do. After looking at many franchise oportunities I decided BabySensory was the best. Since then I have not looked back. After training with BabySensory I felt inspired and was ready to begin my new venture. I enjoyed amature dramatics and music and have found this has come in handy when going on adventures under the sea or into the jungle. The variety is what is so exciting about the classes and watching all those little faces light up each week when Say Hello to the sun begins is the reason I started the classes.

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Shelley will be running Baby Sensory classes from January 2011. The Award Winning Baby Development classes will be held weekly in Brentwood, Shenfield and Upminster. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Emerson Park and Romford. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Shelley, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Prices
netmums_winner_2012_badge (2)

 BOOKING ESSENTIAL.

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: