This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Vicky Oliver

bristolnorth@babysensory.co.uk

07967 927 508

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Vicky Oliver

bristolnorth@babysensory.co.uk

07967 927 508

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I am a very proud mummy to my son, Eden. 

Like every parent I wanted to provide my son with the best start in life and that meant giving him as many different experiences as possible. We attended Baby Sensory classes and I loved how his face lit up each week when started to sing the 'Say Hello' song - it also saved me on some long car journeys!

We were hooked from our first session but I also knew that I wanted Baby Sensory to play a bigger role in my life. I have been running classes and the Bristol North franchise since 2013 and I absolutely love my job.
No snippet found

Baby Sensory Class Leader Training
Baby Sensory Business Training

Enhanced DBS Certificate (formerly CRB)

St John's Ambulance Paediatric First Aid
Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Vicky Oliver's award winning Baby Sensory classes run weekly in St Andrews, Bradley Stoke and Westbury Park.

There is limited parking at the actual church halls but plenty on surrounding streets. The venues are not in Permit Parking Zones.

These locations are easily accessible for parents living in the local communities including: central Bristol, Clifton, Redland, Cotham, Henleaze, St Andrews, Horfield, Montpelier, Bishopston, Filton, Bradley Stoke, Patchway, Stoke Gifford and many other areas around the Bristol area.

The classes are suitable from birth to 13 months. They provide a stimulating and fun environment for you and your baby to enjoy multi-sensory activities which will help your baby’s development. We are very proud to hold Gold Accreditation with the Children's Activities Association.

Baby Sensory 1st Birthday Party: book your very own Baby Sensory birthday party. Contact Vicky for more details: bristolnorth@babysensory.co.uk

 

Prices

Cost: The cost per hour-long session is £8 so a typical 10 week term is £80.00.

Terms and Conditions:  please read before booking your place.

Is my baby too young? The youngest baby to join Baby Sensory was SIX DAYS OLD! 

Click Here  to read about the benefits of starting the classes from newborn.FUTURE TERM DETAILS:

Term

Start

End

Length

Break

Price

Autumn 2017

5 Sept

16 Nov

10 wks

21-29 Oct

£80.00

Winter 2017/18

28 Nov

8 Feb

8 wks

16 Dec - 7 Jan

£64.00

 

BABY SENSORY 1ST BIRTHDAY PARTY: book your very own Baby Sensory birthday party. Contact Vicky for more details: bristolnorth@babysensory.co.uk

JOIN US ON FACEBOOK: www.facebook.com/bristol.northbabysensory

 

 

 

 

 


 

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: