This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local Sites



Baby Sensory

Class details

Gemma Irwin-Porter

bristolsouth@babysensory.co.uk

07834 761191

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.









Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Gemma Irwin-Porter

bristolsouth@babysensory.co.uk

07834 761191

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found





No snippet found

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Baby Sensory classes run in Bristol and South Gloucestershire. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Bedminster and Brislington. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Southville, Brislington, Chew Magna, Knowle, Long Ashton, Hartcliffe, Whitchurch, Bishopsworth, Clevedon, Nailsea Backwell and Portishead. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development please contact us to arrange for you and your baby to visit one of our classes.

Prices




****** Regretfully No Concessions Can Be Made for Missed Sessions or Holiday Within A Booking
We do allow you to attend a different session that week with prior consent or send a friend in your place with prior consent. Please contact us to discuss if this should occur*****

Pricing: One hour sessions, £7 per session payable as a term, 45 minute sessions, £6 per session payable as a term.



 

Multi award winning baby development classes - join us part way through the term or book a trial online.

 January Term - spaces will be online from Tuesday 8th December. The booking page is moving - please use the link http://www.babysensory.com/en/ClassDetails/bristol-east to book onto the January term for Bedminster and Brislington..

 



Join us for an amazing adventure......watch the beautiful stars under the starry parachute, splash in the paddling pool in water splash week and be amazed by the amazing light show for our reflections session.

 

Please like our facebook pages - Baby Sensory Bristol South and Baby Sensory Bristol East

 

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: