This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Slavko & Rosetta

centraladelaide-sa@babysensory.com

0403 002 033

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Slavko & Rosetta

centraladelaide-sa@babysensory.com

0403 002 033

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Central and Eastern suburbs of Adelaide Baby Sensory is here!!

Hi Parents/Carers, 

We are a dynamic husband and wife team and offer extensive experience within our baby sensory classes. As a self employed father of 4 children coupled with my wife Rosetta's fifteen plus years as an Occupational Therapist, with us both sharing a particular interest in sensory approaches, neurodevelopment and neurobiology from birth to early childhood. We provide the essential elements to ensure that you and your baby will always enjoy and thrive in our classes and at home.

We are pleased to announce that Baby Sensory’s Developmental Programme specially designed for infants from birth to 13months will now be running in Central and Eastern suburbs of Adelaide.

We are excited to be providing this multi-award winning programme to babies throughout our territory. What makes Baby Sensory programme unique is that every activity is carefully designed with your baby’s development in mind, based on years of educational and scientific research. The specifically structured sessions provide ideas for play, exercise, massage and communication techniques, taught in simple, practical ways that can be repeated at home.

You’re welcome to commence whenever you like – but we’d suggest the earlier the better.

Your baby will love it – as will you!

Book your Baby Sensory Classes today!

No snippet found

Slavko

Current SA DCSI Working with Children Check

Full Baby Sensory Trained

 

Rosetta

Bachelor in Applied Science in Occupational Therapy 1998
15 + yrs working as an Occupational Therapist within SA Health and roles undertaken include Western Area Principal Occupational Therapist, SA Health and Team Leader of the Western Psychosocial Rehabilitation Programs.

Sensory Modulation Training  

Winnie Dunn’s Sensory Processing Training - Adolescence and Adult Sensory Profile.

Sensory & Attachment approaches in Mental Health: Foundations, neurophysiology, practice and evidence training

Perceive, Recall, Plan and Perform Trained

Current SA DCSI Working with Children Check

Current Senior First Aid Certificate

Full Baby Sensory Training

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.


Prices

Pricing

Each class runs for 1 hour and costs $16 inc GST

Classes are payable by terms. For a 10 week term the cost would be $160.  You can join a class at anytime throughout the term and your fees will be adjusted to reflect the number of weeks remaining in the term.

Trial classes are available before signing up and cost $10. Please contact class leader to arrange a time for a trial session.

Please check out our face book page:

www.facebook.com/babysensorysouthaustralia

Please read our T&C’s found in "Payment Section" on our site's page 

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: