This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Vicci Djemal

Cheshunt@babysensory.co.uk

07734114538

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Vicci Djemal

Cheshunt@babysensory.co.uk

07734114538

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I am a proud mum of two and when I attended Baby Sensory classes with my son I was immediately hooked! My background is in management and customer care, however I loved the classes so much that I resigned from my full time job and became a franchisee and class leader. The award winning Baby Sensory program combines everything I am most passionate about, and I am very excited to be a part of this team. Come along and join the fun in Enfield or Cheshunt!

No snippet found

I am DBS (CRB) checked and I am also fully insured.

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Prices

 Classes are bookable in terms and payable in advance (priced at £6.50-£7 per session) 

You can join at any time during the term and only pay for the sessions remaining!

The sessions must be attended consecutively and no refunds or add on's can be given for any missed sessions (please refer to our Terms & Conditions)

Payment is required at time of booking please. 

If the class you would like to join is full please register on the wait list for the class you wish to attend. You will then be contacted once the new term is open to bookings. 

Classes running weekly in Enfield and Cheshunt - these locations are easily accessed by nearby towns Goffs Oak, Cuffley, Broxbourne, Ponders End, Hoddeson, Waltham Cross and Wormley.

Book your trial now!! 

 

You can join my Cheshunt and Enfield classes at any time! All of our Baby Sensory classes are unique, so you will never experience two classes the same. Our multi-sensory activities will stimulate your baby in every way, crucial  for your baby's development in these precious early stages. 

 CHESHUNT

Every ThursdayTurnford Scout Hut, opposite Turnford School, Mill Lane, Cheshunt EN8 0JX

A 1 hour class which includes the 7m x 5m developmental play area, unique to Baby Sensory. Plenty of free car parking available.

 ENFIELD

Every Tuesday - Holtwhites Sports Club, Holtwhites Hill, EN2

A 50 minute class which includes all of the sensory experiences but does not include the play area. Perfect if you wanted an option of a shorter class at a slightly reduced price.

Every Friday
- Bush 
Hill Park Bowls Club, Corner of Abbey Road and Longleat Road, Bush Hill Park.

A 1 hour class which includes the 7m x 5m developmental play area, unique to Baby Sensory. Plenty of free car parking available.

 

Class Fees

£7 TRIAL SESSION! - we know you will be excited about what we have to offer but just to be sure we would like to invite you along for one off trial class.

CLASSES ARE BOOKABLE IN TERMS AND ARE PRICED AT £7 PER SESSION (£6.50 ON TUESDAYS) PAYABLE TERMLY IN ADVANCE. YOU CAN JOIN AT ANY TIME DURING THE TERM AND ONLY PAY FOR THE SESSIONS REMAINING. 

 

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: