This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Mrs Jayne Drummond

down@babysensory.co.uk

028 437 25778

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.


Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Mrs Jayne Drummond

down@babysensory.co.uk

028 437 25778

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Before I started my new business venture with Baby Sensory, I was Employed as a playgroup assistant for many years which later lead to me becoming Playgroup leader. I was employed by Newcastle Pre School Playgroup for 11 years with a years break, and over this time I gained my qualifications. I am a sibling of 5 and was always on hand for baby sitting and my family life was always based around babies and children. I am a mother of 2 and it is through having my own children that I have gained my most life experiences and this continued to grow as my children grew. Having children opened up a whole new world for me. So this is where my forte lies. This has continued to grow and develop as another new door has opened for me with Baby Sensory.

No snippet found

B-Tec National Certificate in Early years Relevant Certificates Child Protection certificate Emergency First Aid Hanen Teacher Talk Programme

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Jayne Drummond’s Baby Sensory classes run in Northern Ireland. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Ballynahinch, Newcastle, Lisburn  & Banbridge. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Downpatrick, Newry& Mourne, County Down.
If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Jayne, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Prices

Down Baby Sensory is £35.00 for a booking of 5 sessions, this also applies to twins.
We also offer a discount for multiple births. 
If you are unable to attend a class then you are able to send somebody else in your place or you will lose this class.
Unfortunately classes will not be carried over to the next week.Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: