This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Jo Magson

eastyork@babysensory.co.uk

07581 300149

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Jo Magson

eastyork@babysensory.co.uk

07581 300149

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I have two young children of my own, both very energetic little boys that keep me on my toes!

I attended Baby Sensory classes with both my boys when they were babies and we loved it, it was the highlight of our week and one of the reasons why I wanted to take on a Baby Sensory franchise.

I think I have the best job in the world and I love it!  What could be better than leading fun sensory classes for babies and knowing I am helping to stimulate brain connections and development in dozens of beautiful babies! 

 

No snippet found

I am an approved Baby Sensory Class Leader and Franchisee. 

 

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Jo's Award Winning Baby Sensory classes are running in Sutton Upon Derwent and Malton. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Pocklington,York, Easingwold, Barmby Moor, Wilberfoss, Fangfoss, Allerthorpe, Melbourne, Thornton, Bielby, Everingham, Seaton Ross, Driffield, Huggate, High Catton, Low Catton, Stamford Bridge, Elvington, Wheldrake, Hayton, North Dalton, Warter, Middleton on the Wolds, Fridaythorpe, Bolton, Spittal, Yapham, Full Sutton, Bainton, Wetwang, Slingsby, Kirby Misperton, Tollerton, Alne, Leavening, Rillington, Bugthorpe, Duggleby, Nafferton, Buttercrambe, Skirpenbeck, Welburn, Norton, Langton, Kirkham, Settrington, Scagglethorpe, Pickering, Kirby Moorside, Hovingham, Helmsley, Kilburn, Sinnington, Thornton le Dale, Appleton le Moors, Kelleythorpe, Garton-on-the-Wolds, Kirkburn, Bainton, Hutton Cranswick, Kilham, Watton, Burton Agnes, Langtoft, Rudston, Scarborough, Bridlington, Scalby, East Ayton, Seamer, Staxton, Eastfield, Osgodby, Cayton, Filey, Hunmanby, Snainton, Gristhorpe, Sewerby, Carnaby, Flamborough, and Burniston.

With over 40 different themed lesson plans you can enjoy a fabulous variety of exciting sessions up until your little one is 13 months. If you are looking for a fun and engaging activity which will help with your baby’s sensory development contact Jo on 07581 300149 or e-mail eastyork@babysensory.co.uk

Prices

*Introductory Offer - 3 sessions for £14*

We run fixed terms in line with the school terms but you can join at any time - you will just pay for the number of sessions which remain within the term. The cost is £7 per session.

Please see our terms and conditions before you make your booking.Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: