This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Mrs Cindy Smallwood

epsom@babysensory.co.uk

07527131090

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.


Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Mrs Cindy Smallwood

epsom@babysensory.co.uk

07527131090

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I have worked with children and families for over ten years in different settings. More recently I was the Manager of a local Sure Start Children's Centre for three years. When I had my baby, I decided I wanted to work more flexible hours and I had seen the Baby Sensory Classes run at the Centre and I always thought they were really good but it was only when I attended as a parent with my daughter that I really apprececiated the classes. My daughter loves the different activities and is absolutely entranced with the sessions. I have also seen her doing the different activities we have done in the sessions at home during the week and I have watched her develop so many different skills. I can thoroughly recommend the Baby Sensory Classes as they have a bit of everything in them and are a lot of fun. For any other information, please email on epsom@babysensory.co.uk or phone me on 07527131090

No snippet found

Paediatric First Aid Postgraduate Certificate in Early Years Integrated Centre Leadership

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Epsom Baby Sensory classes run in Epsom on a Monday , Stoneleigh on a Wednesday morning and Cobham on a Thursday morning.

The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Epsom, Stoneleigh and Cobham.. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Ewell, Ewell West ,Epsom, Epsom Downs, Stoneleigh, Chessington, Leatherhead, Ashtead, Fetcham, Great Bookham, Oxshott

If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Cindy, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Prices 
 
Please Note: You can join Baby Sensory at any time throughout the term, so don't wait, sign up now!
 
Contact Cindy at epsom@babysensory.co.uk to arrange your no obligation trial session.
 
 
You can also see us on facebook http://www.facebook.com/EpsomBabySensory
 
 Classes in Epsom and Stoneleigh  cost £88.00 for an eleven -week block.  Twins are charged at one and a half!
Cobham classes are £85.00 for ten weeks
 
 
Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: