This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Baby Sensory Fleet with Class Leaders: Joanna & Lindsey

fleet@babysensory.co.uk

01252 932322

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Baby Sensory Fleet with Class Leaders: Joanna & Lindsey

fleet@babysensory.co.uk

01252 932322

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

 

All About Joanna Dredge

When my first daughter Isla was born in Nov 2010, I was looking for a class to have some fun together and meet new mums. That’s how I discovered Baby Sensory!!

 

We started classes when Isla was very young and since then enjoyed every moment. It was wonderful to watch Isla develop along with her excitement each week as she quickly gained confidence, started exploring and recognising familiar songs. Every week we enjoyed something new from going on a space adventure to an underwater sea experience.

 

I loved Baby Sensory so much that I was hooked; I would always try to recreate the fun experiences at home. I was then very lucky to have the opportunity to teach Baby Sensory classes.

 

I have now been teaching Baby Sensory for 5 years and never looked back, I love my job. Watching the babies growing and developing each week is amazing; being part of their first year is just priceless!

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Our Baby Sensory classes run in Fleet. These Award Winning Baby Development classes are held weekly in Church Crookham, Fleet, Hampshire. This location is easily accessible for parents living in the local communities including; Camberley, Farnborough, Frimley, Mytchett, Deepcut, Bagshot, Sandhurst, Eversley, Yateley, Fleet, Aldershot, Hartley Wintney, Hook, Hawley. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby's sensory development call to arrange for you and your baby to visit one of our classes.

Prices

 
Toddler Sense 
is also available in Fleet for 13 months- 3 1/2 years!


 

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: