This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Lisa Mooney

galway@babysensory.ie

087 7691934

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Lisa Mooney

galway@babysensory.ie

087 7691934

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I went to my first Baby Sensory class in 2009 with my daughter Isabelle.
We lived in Edinburgh at that time and it was very popular there. All my new group of "Mum" friends were going to the local class and even though I didn't know much about Baby Sensory, we went along & now I'm so glad we did!
Both Isabelle & I enjoyed the weekly class so much as it was a real social outing for us and there were always new & exciting activities to enjoy. Baby sensory was different, it was unique, it enhanced Isabelle's learning & development in every way and was overall it was great fun! I was actually really sad when Isabelle turned 13 months and it was time to say goodbye to Baby Sensory. I will always look back at that time in our lives with great memories of the fun, friends and laughter we shared at Baby Sensory.
We returned home to Ireland in 2012 and I got busy making enquiries about running my own Baby Sensory classes here in Ireland as I knew the babies here would love it just as much as the babies in the UK.

No snippet found

Child & Infant First Aid with St. John's Ambulance, Scotland. Mother of 2, over 7 years experience & learning daily!

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Galway

Baby Sensory classes run in and around Galway City & County. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Salthill, Oranmore and Athenry.
These 3 locations have been carefully picked to make our classes convenient to parents living in lots of area's in Galway City & County. 
If you are looking for an exciting activity which will be fun and stimulating for your baby and you, call Lisa on: 087 7691934 or email: galway@babysensory.ie who will be delighted to arrange your classes for you.

 

 

Prices

 

Classes can be booked and paid for online.

Should you have an questions before booking, kindly drop us an email at galway@babysensory.ie

Our average term runs for 8 weeks and costs €98.

 Classes are arranged in terms of 8 weeks and costs €98

Special twin rate available of €125 per term is available. 

Classes must be taken in consecutive order.

Taster sessions are also available for €10 (if we have availability) should you wish to try out a class before signing up for your block of classes.

The full fee is payable upon registration.

Each class lasts 1 hour and there is new and exciting themes to experience every week.

To register, kindly click on our online booking link above or contact Lisa @ 087 7691934 / email: galway@babysensory.ie

LIKE us on Facebook : https://www.facebook.com/GalwayBabySensory/

mummypages badges_300px-AFO

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: