This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Ms Chantal Springer

hampstead@babysensory.co.uk

02073286287

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.


Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Ms Chantal Springer

hampstead@babysensory.co.uk

02073286287

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Chantal runs Baby Sensory Hampstead. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Swiss Cottage, South Hampstead, Willesden Green and West hampstead. These locations and are easily accessible for parents living in the local communities including; Queens Park, Kilburn, West Hampstead, Swiss Cottage, Belsize Park, Hampstead,St Johns Wood, Cricklewood, Maida Vale, Chalk Farm and Gospel Oak. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development contact your Class Leader, Chantal, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes. Classes can be booked via email: hampstead@babysensory.com or you may also book online by visiting www.babysensory.com

Prices

A Full Term of classes at Abbey Community Centre costs £90.


A Full Term at 'Huggle' Swiss Cottage costs £100.

Classes held in conjunction with 'Busy Rascals' held at The Queensbury, Willesden Green costs £70 for a Full term of 10 weeks. Sessions last for 30 mins. You may also choose to sign up for half a term of 5 consecutive weeks for £40.

 
Classes in Swiss Cottage and South Hampstead are booked for a Full Term of 10 weeks.
 You can begin your term at any time!
Bookings and trial classes can be made online. Please visit www.babysensory.com
or email hampstead@babysensory.co.uk for any further details and enquires.

 

Classes in Willesden Green in association with 'Busy Rascals'  are booked for either 5 or 10 weeks. 
You are welcome to come along for a Free Trial. Please contact Chantal to book a place or book online.


 
Also available for
Baby's 1st Birthday, Christenings, Private sessions and Nct Meetings
You can enjoy your very own Baby Sensory Party at home or private venue.
Baby Sensory Parties are unique. They are Stimulating and Full of Energy!

 


SOMETHING NEW TO DISCOVER AND EXPERIENCE EACH & EVERY WEEK
BOOKINGS CAN BE MADE ONLINE

 
 
Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: