This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Ms Vanya & Kaye

hampstead@babysensory.co.uk

07545 371740

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Ms Vanya & Kaye

hampstead@babysensory.co.uk

07545 371740

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Swiss Cottage, South Hampstead, Willesden Green and West Hampstead areas of London.

Classes in Swiss Cottage are held in Huggle (baby store).

Willesden Green classes are held in The Queensbusy opposite the station, hosted by Busy Rascals.

These locations and are easily accessible for parents living in the local communities of North West London including; Queens Park, Kilburn, West Hampstead, Swiss Cottage, Belsize Park, Hampstead,St Johns Wood, Cricklewood, Maida Vale, Chalk Farm and Gospel Oak.

If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development contact your Class Leader, Vanya and Kaye, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes. Classes can be booked via email: hampstead@babysensory.com or you may also book online by visiting our website.

Prices

A Full term is 10 consecutive weeks.

 A Full Term of classes at 'Abbey Community Centre' South Hampstead costs £90.

A Full Term at 'Huggle' Swiss Cottage costs £100.

A Full Term in West Hampstead at 'Emmanuel Church' costs £80

 Classes held in conjunction with 'Busy Rascals' held at The Queensbury, Willesden Green

 You may choose to either sign up for a Full Term which costs £75 or up for half a term of 5 consecutive weeks for £40.

  

 Classes include activities and experiences to aid your baby's development. Packed with an incredible variety of sounds, smells, sights, textures, music, dance singing and massage. 

 Classes in Hampstead, Swiss Cottage and Willesden Green are booked for a Full Term

You can begin your term at any time!

 Simply Select a class and register your interest for bookings and trial classes.

 

Baby Sensory 1st Birthday Parties are a Beautiful way to celebrate your 1st Special year. They are Memorable and Fun for everyone.

Email hampstead@babysensory.co.uk for any further details and enquires.

                    Baby's 1st Birthdays, NCT meetings & Private sessions.
Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: