This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Miss Emma ENGLISH

harrogate@babysensory.co.uk

07721885724

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.


Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Miss Emma ENGLISH

harrogate@babysensory.co.uk

07721885724

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

My name is Emma and I am the mother of 20 month old Fletcher. Baby Sensory was recommended to me as a baby development class when Fletcher was 10 weeks old and we attended weekly until he was 13 months (now we go to Toddler Sense!) I'd researched everything to do with childbirth but very little on what you are supposed to do with them when they get here & Baby Sensory helped me explore different ways of interacting and engaging with my son and it quickly became the high point of our week. I decided I wanted to get more involved and here I am running a Baby Sensory area - and loving it!

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Emma English's Baby Sensory classes run in Harrogate, Wetherby and Alwoodley (LS17). The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Harrogate, Wetherby and Alwoodley. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Harewood, Bardsey, Collingham, Boston Spa, Spofforth, Pannal, Knaresborough, Ripley, Huby, Pateley Bridge, Bilton, East Keswick, Bramham, Scarcroft, Shadwell, Weeton, Alwoodly, Moortown, Wetherby and Harrogate. Sessions are bought in blocks of 10 and with over 50 different themed lesson plans you can enjoy a fabulous variety of fun lessons up until your little one is 13 months. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Emma English (07721 885724) who will arrange for you and your baby to visit one of her classes. Alternatively email: harrogate@babysensory.co.uk

Prices

Sessions are bought in blocks of 10 x 1 hour sessions and cost £65


Please note holiday dates can be booked at the time of registration or renewal (maximum of 2 dates in the 10 week period). Only prebooked holiday dates will be carried over - any other non attendances will be classed as missed sessions.FREE TASTER SESSIONS AVAILABLE ON REQUEST

Call Emma English on 07721 885724

Alternatively contact us via email at:

harrogate@babysensory.co.uk  

 

 

 

 

 

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: