This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Clare Simpson

harrogate@babysensory.co.uk

07970 122187

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Clare Simpson

harrogate@babysensory.co.uk

07970 122187

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I am a busy Mum to 2 lively children aged 5 and 4.  A friend introduced to Baby Sensory by a friend and attended my first class when my little boy was just 12 weeks old.  I was amazed by his reaction, how engaged he was and how varied the classes were.  I loved the thought that went into each of the activities, that he was learning through each new experience and we were having so much fun at the same time. Alex graduated from Baby Sensory at 13 months and I couldn't bare to 'Wave Goodbye' so I became a Baby Sensory class leader and have been running classes ever since!

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Clare’s Baby Sensory classes run weekly on Tuesdays in Harrogate and Fridays Wetherby.  These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Collingham, Boston Spa, Tadcaster, Spofforth, Pannal, Knaresborough, Ripley, Pateley Bridge, Bilton, Wetherby and Harrogate. 

All our activities are supported by 35 years of expert research and experience which allow us to introduce parents to new and exciting ways of engaging with and developing their babies, both in class and at home.  The multi award winning baby development classes are designed to aid your baby’s development during their crucial first year through a range of sensory experiences and are suitable from birth right up until 13 months of age.  

Baby Sensory is unique in its delivery, with over 50 different themed lesson plans you will never experience the same class twice!  In addition to regular classes, we are also able to attend your baby’s birthday party and provide a tailor-made selection of your favourite Baby Sensory activities!  Please contact me directly for information about Baby Sensory parties including prices, availability and optional themes.  

Prices

All classes are full hour sessions including exploratory play area. 

A block of 10 classes is £70

Taster sessions are available, contact Clare on harrogate@babysensory.co.uk to arrange! 

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: