This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Hi, my name is Jo and I have been a local primary school teacher for the past 11 years. I have worked with young children for many years as I started my career as a Nanny and play-scheme leader and also helped to train the Jersey Junior Youth Choir. From a very early age I always knew I wanted to teach as I have always been fascinated about children's development and the ways in which babies and young children learn . I passionately believe in the power of the arts particularly to aid children's learning and have been lucky enough to have had an impact on many children's lives through Music and Drama. After having my son 2 years ago I was amazed by the different ways in which he learnt and I began looking through the internet for ideas that I could use to aid his development. It was here that I discovered Baby Sensory and after spending time in Baby Sensory classes in England I was excited at the prospect of delivering classes locally. Every parent wants the best for their child and I know Baby Sensory will give your baby a fantastic start in life. The combination and variety of sensory activities will give your baby many wonderful experiences that will aid them in their future learning and help them to become life long learners. I am very excited to be delivering this wonderful programme to babies in Jersey and am looking forward to welcoming you to my class.

No snippet found

B.Ed Joint honors degree from the University of Liverpool in Primary Education and English Grade 8 Vocalist Child protection training Basic first aid Mini bus license

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Jo Rentsch's Baby Sensory classes run in Jersey. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Trinity. This location is easily accessible for parents living in the Island. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby's sensory development call your Class Leader, Jo, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Prices


Please phone 07797739149 or email jersey@babysensory.co.uk for more informationClose button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: