This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Lynne Braidie

glasgownorth1@babysensory.co.uk

07824 832852

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Lynne Braidie

glasgownorth1@babysensory.co.uk

07824 832852

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Since qualifying as a Nursery Nurse in 1987 I have worked consistently with pre-school children in various settings and since 1991 have owned and managed along with my business partner Gail, an 80 place nursery with children from birth to 8 years. We sold the big nursery in 2007 but still own a small establishment with 24 2-5 year olds. Children and child development have been central throughout my career and I feel that baby sensory will be an exciting extension to further develop and challenge my skills. I live in Knightswood, Glasgow with my two children, Chloe & Lewis who are 21 and 17 years and would have loved to have had a Baby Sensory class to take them to that many years ago!

No snippet found

SNNEB SVQ level 4 – early years care & education Relevant Certificates Scottish Nursery Nurse Education Board Scottish Vocational Qualification level 4 Food Hygiene First Aid

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Lynne Braidie’s Baby Sensory classes run in Lanarkshire. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in the World of Golf complex on Great Western Road. This location is easily accessible for parents living in the local communities including; Anniesland, Milngavie, Bearsden,  Clydebank, Dalmuir & Hardgate.
If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Lynne, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Prices

5   week block @ £35.00
10 week block @ £65
2 week no obligation trial £15
Costs

Classes paid in blocks of  5 for £35 or 10 for £65
 
Flexible Career Opportunities - in Glasgow, North Lanarkshire, Aryshire & Renfrewshire

Looking for a fun, flexible and rewarding job? 

Join the Baby Sensory – Glasgow North team and work for yourself!  We are now recruiting franchisees in all locations.

  • Flexible hours
  • Excellent earnings potential
  • Exclusive Territory
  • Business Coaching
  • Comprehensive training in Sensory Development Techniques
  • Work under the leadership of the Glasgow North area manager to organise and fill your classes
  • Opportunities for career and business progression
  • Share with parents the joy that arises from seeing babies develop
If you are interested in babies and their development, are confident,enthusiastic, self motivated and have good interpersonal skills then you could be just the person we are looking for to run classes in a variety of locations 

To find out more, please e-mail glasgownorth1@babysensory.co.ukClose button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: