This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local Sites



Baby Sensory

Class details

Vanya

muswellhill@babysensory.co.uk

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.






Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Vanya

muswellhill@babysensory.co.uk

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found





No snippet found

I have been interested in Psychological development since I can remember and I have worked with babies and children in Childcare and as a Psychologist throughout my entire career.

After attending a Baby Sensory class, I immediately recognised how well designed the programme is, how beneficial the classes are for babies' development and how much fun it is for everyone participating in the classes.

I am very happy and excited to be leading Baby Sensory classes in the area and to be part of so many wonderful parents' and babies' lives.

I look forward to meeting you in class and to have fun together.

 

 

 

 

 

 

No snippet found

Master's degree in Psychology
Member of the British Psychological Society
DBS Checked


Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

 To join our award winning baby sensory development classes please contact Vanya to book your trial session at muswellhill@babysensory.co.uk

 or call 07825 212 491

Baby sensory offers a world full of exciting & stimulating sensory experiences which give everyone a wonderful sense of well being. Babies have an extraordinary capacity to absorb information in their first year - we do not waste a single moment!

Classes easily accessible from areas: North Finchley, Woodside Park, Finchley Central, East Finchley, Hampstead Garden Suburb, Temple fortune, Golders green, Hendon, Mill Hill, Friern Barnet, Whetstone, Muswell Hill, Crouch End, & Highgate.

 

We also offer Baby Sensory Parties designed for your specification. Contact Vanya for more information.

Prices

 Our Baby Sensory Classes run throughout the year with no fixed term dates. You can join at any time! 

Bookings are taken in blocks of 10 consecutive sessions; however shorter blocks of 5 classes are available at a slightly higher cost. At the end of your trial you can choose whether to register for a 5 or 10 week course. With a 10 week block we allow up to 2 missed sessions to be carried over. Unfortunately carry over sessions are not offered with 5 week blocks.

Trial classes £8

Finchley Classes (1hr class) £80 for 10 classes or £45 for 5 classes

Muswell Hill Classes (40 min class) - £75 for 10 classes or £40 for 5 classes





 

               Email Vanya at  muswellhill@babysensory.co.uk to book your taster session

                 Classes held in:

Hampstead Garden Suburb on Monday mornings 10am & 11am


North Finchley on Thursday mornings at 10:45am, 12pm and 13:30pm

                     Muswell hill on Friday mornings at 9:45am, 10:45am 11:45am and 12:45pm


Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: