This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Mrs Lucy Patterson

northumberland@babysensory.co.uk

07944694436

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Mrs Lucy Patterson

northumberland@babysensory.co.uk

07944694436

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

For the past 12 years I have worked in nursery's looking after lots of babies, children and their families. While on maternity leave I found the magical world of Baby Sensory and fell in love. I have thoroughly enjoyed my time as a baby sensory mummy and have some wonderful memories I am so keen to share these with new mummys in my classes in Northumberland

No snippet found

NVQ Level 3 Childcare, Learning & Development Advanced Certificate in Children's Learning and Development Relevant Certificates First Aid Trained Early Years Foundation Stage Up to date Enhanced Disclosure (CRB police check)

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Lucy's Baby Sensory classes run in Ponteland and Morpeth. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Northumberland. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Corrbridge, Acomb, Rotherbury, Morpeth, Ashington, Seaton Delaval, Tynedale, Darras Hall, Dinnington, Bedlington. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Lucy Patterson(07944694436) who will arrange for you and your baby to visit one of her classes. Alternatively email: nortumberland@babysensory.co.uk

Prices

Five week Half Term segments at a cost of £38.00 must be used consecutively.

Eleven week Full Terms at a cost of £65.00.
 Baby Sensory offers a world full of exciting experiences which give everyone a wonderful sense of well-being.  Activities and experiences vary weekly, there is always something new.  The developmental play session is a perfect time to socialise and build up relationships with other parents and babies.


 

An hour class which includes Baby Sensorys unique exploratory play area with soft play, tunnels, tents, play mats and lots more. Fun packed sessions lots of exploration and musical fun plus puppet shows and parachutes.

Five week Half Term segments at a cost of £38.00 must be used consecutively.

Full Terms at a cost of £65.00 eleven weeks for the price of ten, so if you miss a session its on us or send a friend in your place! 
 

Find me on Facebook at  https://www.facebook.com/pages/Baby-Sensory-Northumberland/468650876574964
 
To book please click on the 'Book Now' button on the timetable and follow the instructions. Alternatively add your name to the waiting list. I look forward to welcoming you and your little one to the wonderful magical world of baby sensory. Please do get in touch if you have any questions. I would be delighted to help.

Lucy Patterson

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: