This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Pauline King

sheffield@babysensory.co.uk

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.


Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Pauline King

sheffield@babysensory.co.uk

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I have worked for a number of years in project management and IT. My son was born in May 2009 and I was later made redundant, when I found Baby Sensory I realised it was just what I was looking for. When I was a brand new mum I really felt I wanted to do everything I could to help my son develop and I had not found anything that was quite right for me until I found Baby Sensory and wish it had been available for us.

No snippet found

Paediatric First Aid Certificate
Currently studying MA Childhood and Youth
PG Cert Integrated Practice in Childhood and Youth
PG Cert Leadership and Management
BSc(HONS) Bioanalytical Science

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Pauline King's Baby Sensory classes run in Sheffield, South Yorkshire. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Beighton, Sheffield. The location is easily accesible for parents living in the local communities including; Mosborough, Waterthorpe, Nether Edge, Eckington, Dronfield, and Chesterfield. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Pauline, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Prices

We offer a free taster session so you can come along and try out the classes. We then book in blocks of 10 sessions at £65.00 or a block of 5 sessions at £37.50. Where mums are returning to work or for special circumstances we will always be as flexible as possible with bookings please email sheffield@babysensory.co.uk or call 07922595414 to discuss.Baby Sensory is not a set course, you can join at any time, free taster sessions always available, if you would like to reserve a place please email sheffield@babysensory.co.uk or call on 07922595414.

Are you looking for a flexible new career working with babies or toddlers? Currently looking for class leaders and franchisees for both Baby Sensory and Toddler Sense in the Sheffield area. Call or email for more information.
Home classes available, call or email for more information.

Looking for something different for your baby's 1st birthday party, have a Baby Sensory party.

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: