This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Helen Jones

shropshire@babysensory.co.uk

07917 794045

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.


Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Helen Jones

shropshire@babysensory.co.uk

07917 794045

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

Life changed for me hugely when I had my little boy. I threw myself into motherhood, took part in lots of classes and thoroughly enjoyed every minute of my maternity leave! The stand out class I attended was Baby Sensory; a group of friends and I travelled to the closest one each week – 30 minutes away. Our babies loved the class and were hooked from the first time they heard “Hello to the sun”, as were us Mummies! We both loved the activities, songs and time for play and a chat! Knowing that everything we were doing was also helping our babies to develop was the icing on the cake. Wanting to spend more time with my son, I decided a career change was in order (I previously worked in Marketing) and, having loved the Baby Sensory experience so much, I decided to bring it to the babies of Shropshire! I have always loved children; my mum was a childminder as I grew up so we were always surrounded by babies and toddlers! Having had my own son, I am now passionate about babies and especially their amazing first year of life where they learn and change so much. I am incredibly excited about working with Mums, Dads, grandparents, carers and, of course, the beautiful babies themselves – our classes will be informal, welcoming and most of all fun for everybody involved!

No snippet found

BSc International Business and French

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Helen Jones' Baby Sensory classes will be running in Shropshire from February 2012. The Award Winning Baby Development classes will be held weekly in Shrewsbury and Oswestry. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Ellesmere, Wem, Shawbury, Minsterley, Church Stretton, Craven Arms and throughout Shropshire and Mid Wales. If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Helen, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Prices

Autumn term - £49

Shrewsbury 5 Sept - 17 October

Oswestry 6 Sept - 18 October

CLOSED WEEK COMMENCING 24 OCTOBER

Winter term commences 31 October.

Regrettably no concessions can be made for missed classes or holidays.

First Birthday & Christening Parties: You can enjoy your very own Baby Sensory Birthday Party at your own home or a private venue, simply ask in class or email shropshire@babysensory.co.ukFind me on Facebook, Baby Sensory Shropshire, to keep up with all the latest news!

** FIRST BIRTHDAY PARTIES ALSO AVAILABLE **  

Contact me for further details.

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: