This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Mrs Sian Herbert

snowdonia@babysensory.co.uk

07761179788

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Mrs Sian Herbert

snowdonia@babysensory.co.uk

07761179788

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I am a mum myself and attended Baby Sensory with my daughter before we moved back to North Wales. The programme was so fantastic and I was so disappointed not to be able to find another Baby Sensory class in my area. I therefore decided I would open my own classes rather than return to my legal career so that I could share the Baby Sensory magic in North Wales!

No snippet found

Prior to having my daughter in 2013, I was a qualified Solicitor. I spent 5 years working in a law firm however, after having my daughter and attending Baby Sensory classes with her, I decided that I wanted a change in career which would fit around our family life. I loved Baby Sensory and decided that this type of career would be perfect for me. I completed and passed my training in July 2014 and I am so excited to pass on the Baby Sensory experience to families in the North Wales area.

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Baby Sensory is an amazing, exciting programme which introduces a new theme every week so you will never experience the same theme twice. Babies will benefit from the programme whilst parents/family members will be able to share that special experience with baby and meet other new families at the same time. The locations are easily accessible and have been selected as they enable babies to experience both the sensory and exploratory areas used in Baby Sensory.

Prices

Twin discounts are available. Please contact Sian for more information.

Payment can be made either by cheque or bank transfer. Please make cheques payable to "Baby Sensory Snowdonia" and forward to Mrs Sian Herbert, 3 LLWYN BEDW, LLANLLECHID, GWYNEDD, LL57 3EZ

For bank transfers:

Account Name: Baby Sensory Snowdonia
Account No: 73725463
Sort code: 51-61-28 
Please use your child's surname followed by first initial as a reference e.g Lili Herbert would be HerbertL

 Book now to avoid disappointment!

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: