This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Gemma Keane

newsouthwales@babysensory.com

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Gemma Keane

newsouthwales@babysensory.com

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

ABOUT BABY SENSORY

Baby Sensory provides hundreds of sensory development activities that are great fun for parents and babies to share in the vital first year. The classes include fibre optic light shows, bubbles, bells, musical fun, baby signing, puppet shows, amazing light balls.. the list goes on! Brain games, light shows, sign language, music and dance, songs and rhymes, baby whispering, exploratory play, bonding and massage, therapeutic games, ideas for home use and much more! Lots of fun, informal classes great for meeting other parents/carers. The experiences are also suitable for babies with sensory or physical impairments.

No snippet found

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

 

PricesPlease contact for pricing information.Come along for a magical hour of Baby Sensory! Imagine taking your baby on a jungle or water adventure, to a winter wonderland or to a world of new sounds and sensations? Baby Sensory includes a wealth of rich sensory experiences that will delight both you and your baby. No session is ever the same! Babies have an amazing capacity to learn in their first year and we don’t waste a single second of this valuable time. Activities include every possible sensory experience from sign language, fibre optic light shows and amazing bouncy light balls to rainbows, bubbles, bells and a whole lot more! All activities are accompanied by fun, upbeat music, some of which is original to Baby Sensory. From Mozart to Rock and Roll, there is something to suit every baby and every occasion!

BABY 1ST BIRTHDAY PARTIES!
We provide parties for every occassion, birthdays, christenings, naming ceremonies, Easter, Christmas etc. These are tailor made to suit your theme. Whether it is a 1st birthday or just a party we can provide something that is just a little bit different... we have a huge array of props and scenes and we always have loads of bubbles!

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: