This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Mrs Alison Randall

Swindon@babysensory.co.uk

07543547667

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Mrs Alison Randall

Swindon@babysensory.co.uk

07543547667

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

 

No snippet found

I have now been running Baby Sensory for 7 years, I also have a qualification in childcare and ran my own music classes when my two sons were little boys. 

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Alison Randall’s Baby Sensory classes run in Wiltshire. You and your baby will experience different sensory activities designed to support your baby’s sensory development every week and you are welcome to join at any time. Baby Sensory is an extremely popular Baby Development activity and many of our classes are fully booked, it is advisable to book early. Visitors are always welcome but please call in advance to reserve your place. To register your interest, please contact your local Baby Sensory Class Leader. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Swindon . These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Swindon, Wootton Bassett, Cricklade, Fairford, Lechlade.

Prices

 

Please note these classes are not term time related as  each week has a different theme so you can join these lessons at any time and you are welcome to come along and try a class.

If you join mid-term you will pay £7.50 x how many classes are left in the term. 

For parents who have  not attended Baby Sensory before the first class is free. 

Second time parents trial price £7.50 for one class. 

to book a trial place please email Swindon@babysensory.co.uk

 10% off for twins.  

If your chosen class has a waitlist.   

 

If the class is full please try and join another class. As there is normally a space available in the week on another day.  Otherwise a space will become available for next term.

 

Other classes available at the Wow centre

 

Toddler Sense 13 months to 3 years

http://www.babysensory.com/en/toddlerclassdetails/swindon

 

Mini Professors science classes for children from 2-5 years.

http://www.babysensory.com/en/miniprofessorsclassdetails/swindon

 

Birthday Parties

 

Baby Sensory parties suitable for babies up to 1 years old. 

For older children why not choose a Toddler Sense party. 

Toddler Sense parties are full of variety, action-packed and fast moving. They also vary according to the general age of the children and the chosen party theme. For example, a general party theme is suitable for children aged 2 – 5 years and includes beach balls, the parachute and a puppet show. For children aged 3 – 5 years, a ‘Sparkle’ party introduces space, light and magic and a ‘Colour’ party introduces an exciting mix of activities from the Conga crocodile to spinners and balloons. 

  • Adventure tunnels
  • Bouncy castle
  • Disco and light show
  • Bouncy hoppers and rockers                     
  • Parachutes
  • Action games  

For more information please contact  Swindon@babysensory.co.uk

Mini Professors parties for children from 2-5 years old.

   
     
     
     
     
Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: