This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Samantha Munro

Thurrock@babysensory.co.uk

07920 081178

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.


Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Samantha Munro

Thurrock@babysensory.co.uk

07920 081178

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

It was towards the end of my maternity leave that I decided I couldn't return to the corporate commuter world. Becoming a mother had changed my perspective and priorities beyond all recognition and after thirteen years of working in Private Banking and management roles, it was definitely time for a change. My daughter and I attended a Baby Sensory class when Scarlett was six weeks old and after just that one session, we were already capivated! We attended many different groups and classes, but the variety and combination of sensory activities introduced to us at Baby Sensory, was unmatched. They gave Scarlett and I a vast range of experiences to enjoy, look forward to, and re-create at home. I was amazed at the ability of my daughter and her classmate's to absorb so much and progress so quickly, and although I didn't mind travelling to my nearest class, I began to wish that I could bring the Baby Sensory experience to my local area. Since becoming a Baby Sensory Franchisee, I have not looked back. I look forward to introducing and welcoming you all to the wonderful world of Baby Sensory! Please contact me for further information and to secure your place.

No snippet found

CRB Disclosure Paediatric First Aid Certificate

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Samantha Munro's Baby Sensory classes run in Thurrock and Havering. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Grays and South Hornchurch and within the Toys R Us store at Lakeside Retail Park. These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Chafford Hundred, North Stifford, Brandon Groves, South Ockendon, Grays, South Stifford, Little Thurrock, West Thurrock, Chadwell St Mary, Tilbury, East Tilbury, West Tilbury, Orsett, Orsett Heath, Elm Park, South Hornchurch, Rainham, Wennington, Aveley, Purfleet, Essex . If you are looking for an exciting activity which will be fun for you and will help with your baby’s sensory development call your Class Leader, Samantha Munro, who will arrange for you and your baby to visit one of her classes.

Prices

Classes in Grays and Rainham: £7.00 per one hour session. Payable termly, in advance.

Classes at Toys R Us Lakeside, Walton Hall Farm & Cheeky Monkey Toys Hornchurch: £6.00 per 45 minute session. Payable termly, in advance.

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: