This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Mrs Laura Waterworth

walsall@babysensory.co.uk

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Mrs Laura Waterworth

walsall@babysensory.co.uk

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

I am a qualified solicitor with a background in commercial litigation and insurance law - but the lifestyle didn't really lend itself to life with my little girl when she came along in September 2014! I went to Baby Sensory classes with my daughter and we both loved them. Her face lit up as soon as she realised what time it was and her development came on in leaps and bounds during the time we were attending the classes and has ever since (when I remember to practice the activities with her at home!). When an opportunity arose to invest in Baby Sensory and run classes in my local area I jumped at it, because what better job can there be than to watch babies grow, learn and, above all, enjoy themselves!

No snippet found

LLB Law and German (Hons)
......and being a Mum! :-)

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Walsall Baby Sensory classes are running weekly in Walsall, Cannock and the surrounding areas, in easily accessible venues. You and your baby will experience different sensory activities, which have been specifically designed to support your baby’s sensory development. Each week is exciting and different, and activities range from bubbles to bells, shakers, light shows, massage and baby signing. Our sensory activity fun is also combined with a wonderful exploratory play area for babies to enjoy while parents can relax and have a chat!

Baby Sensory really is a unique baby class and, as such, is extremely popular. It is advisable to book early to avoid disappointment.

To register your interest, please contact me at walsall@babysensory.co.uk


Prices

Class Costs:  Full Term £65.00 for 10 hourly sessions. Each week is different and combines sensory activities with exploratory play to aid with baby's important early development.

If you would like to come along to try a class for £6.50, please contact me for availability!

Twin discounts are available, please contact me for more information.

Please note that class fees are non-refundable once you have booked on to a course.  Regretfully, no refunds or concessions can be made for missed sessions or holidays; you are however able to "gift" your place to a friend so long as you have emailed me with you friend's name and contact details 36 hours prior to gifting the session out. 
 

 
 
 Like my Facebook page Walsall Baby Sensory to keep up to date with class info and share your gorgeous photos of babies having fun in class! 

Walsall Baby Sensory Facebook page

 

 

Contact Laura on: 07402 160627 or walsall@babysensory.co.uk

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: