This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Ms Katherine Devereaux

northbucks@babysensory.co.uk

07876 643276

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Ms Katherine Devereaux

northbucks@babysensory.co.uk

07876 643276

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez! Baby Sensory, bebeklerin gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir bebek gelişim programıdır. Siz de Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz. Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede, 0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

No snippet found

No snippet found

No snippet found

No snippet found

6 Years as Baby Sensory Class Leader

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory Programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bu erken dönem bebek gelişim programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Welcome to our magical world of sensory learning, wonder, exploration, and extraordinary delights!
Baby Sensory was the first baby programme to offer a complete approach to learning and development from birth to 13 months. Designed to stimulate, educate and provide precious memories during the all-important first year of life, the programme has won multiple awards both nationally and internationally since 2008. Everything we do is backed by over 35 years of expert research in childhood development. So we’ll always explain what we’re doing and why, helping you make your baby’s first year a truly precious time of learning, fun and sensory exploration!!

Katherine Devereaux has been running classes for over 6 years in the North Bucks. The Award Winning Baby Development classes are held weekly in Woburn Sands, Wingrave and Buckingham, All fab locations serving local communities If your looking for an exciting activity which will be fun for you and will help your baby’s development call your Class Leader, Katherine, who will arrange for you and your baby to visit one of the classes  

A baby's first year of life is critically important. The experiences you give your baby in the first year lay the foundation for the rest of their lives. Baby Sensory has been specially developed for baby's from birth to 13 months, to give your baby the best possible start and to aid your enjoyment of this precious time with your little one. As each class is full of new and exciting activities and offers wonderful ideas for parents to take away and use at home.

Prices

No obligation tasters are available upon request,Please contact us to arrange the best class for you and your little one to try.

A 5 week block costs £35.00 and a 10 week block costs £70. We run rolling terms so you can start at any time in the year if there is a place available. Each Class is one hour long and packed full of sensory fun! 
 Fantastic birthday parties are also available for children up to aged 4, they can be held in a hall local to you or even in your house.  Please call or email for details.
 
Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: