This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Class details

Jana Page

medway@toddlersense.co.uk

Size En Yakın Sınıfı Bulun

Size en yakın merkezi bulabilmemiz için posta kodunuzu veya ilçenizi giriniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Class details

Jana Page

medway@toddlersense.co.uk

Toddler Sense Programı 13 ay-3 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. Bu program, çocukların Baby Sensory Programı'nda edindiği becerileri daha ileriye taşımasına yardımcı olurken aynı zamanda yaş gruplarına göre gelişim hedefleri göz önünde bulundurularak onlara oyun yoluyla keşfetme, koordinasyon, motor planlama, dil gelişimi, simgesel düşünme, işbirliği yapabilme gibi yeni beceriler kazandırmayı hedefler.

Visitors are always welcome but please call in advance to reserve your place.

To register your interest, please contact your local Toddler Sense Class Leader.Experience

Qualifications

Toddler Sense Programı, 13 ay-3 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. Bu program, çocukların Baby Sensory Programı'nda edindiği becerileri daha ileriye taşımasına yardımcı olurken, aynı zamanda yaş gruplarına göre gelişim hedefleri göz önünde bulundurularak onlara oyun yoluyla keşfetme, koordinasyon, motor (hareket)planlama, dil gelişimi, simgesel düşünme, işbirliği yapabilme gibi yeni beceriler kazandırmayı hedefler.

Jana runs Toddler Sense classes in Medway. The amazing Adventure Play classes are held weekly in Chatham, Rainham, and Frindsbury ( Strood ) These locations are easily accessible for parents living in the local communities including; Rochester, Gillingham, Rainham, Sittingbourne, Maidstone, Sheppey, Hoo, Grain. If you are looking for exciting Toddler activities, which will be fun for you and your toddler, please contact Jana, who will arrange a visit to one of her classes.

Prices

January/February Winter Term 5weeks/£35 ( Starting 8th January 2018 )


Weekly (please book your session to ensure there is space) £7.50 per week 

Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: