This is the Turkey website
      
This is the Turkey website


Size En Yakın Sınıfı Bulun

Available Local SitesBaby Sensory

Baby Sensory Erken Dönem Bebek Gelişim & Eğitim Programı 

 

   

Baby Duck 

 

Bubbles frogs

                                                   

 

"Doğumdan itibaren bebeklerin gelişimini desteklerken, onların hayata iyi bir başlangıç yapmaları için muhteşem fırsatlar sunuyoruz"

Bebekler dünyaya uyum sağlamak amacıyla donatılmış özel yetenekleri sayesinde, doğumdan itibaren çevresini keşfetmeye başlar. Keşif çabasında kullandığı temel araçlar, doğuştan getirdiği reflekslerin yanında sahip olduğu duyu organlarıdır. Görme, işitme, dokunma, koku ve tat alma gibi farklı duyularını kullanarak dünyayı algılayan bebeklerin beyin hacmi, ilk doğum gününe kadar iki katına çıkar. Bu da bize özellikle erken dönemde bebeklere zengin duyu deneyimlerinin sunulmasının onların zeka, psikolojik ve sosyal gelişimi gibi birçok konuda önemli katkıları olduğunu göstermektedir. 

 

Bebeğin öğrenme süreci anne karnında başlar, özellikle, annenin hareketleriyle etkilenen bebeğin vestibular sistemi, görsel ve işitsel  sistemlerin altyapı gelişimini hazırlar. Normal gelişim sürecinde görsel sistemin de dahil olduğu duyusal sistemlerin, kapasiteyi, genel büyümeyi, kişinin başarısını, davranışların kontrolünü ve öğrenme sürecini etkileyen ve değiştiren  net bir gelişim süreci vardır.

 

 Baby Sensory Erken Dönem Bebek Gelişim & Eğitim Programı  Hakkında        

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir.

Baby Sensory sınıflarına hafta da bir gün 1 saat katılan ebeveynler, bebekleriyle eğlenceli ve eğitici aktivitelere katılarak onların gelişimini desteklerken , bebeklerinin gelişimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olurlar.

Bu erken dönem "Bebek Gelişim & Eğitim Programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen tek programdır.

Baby Sensory programına bebeğinizle birlikte katılarak;
• Uzmanlarımızın gösterdiği 100’den fazla uyarıcı hareket ve eğitici oyunlar ile bebeğinizin sağlıklı gelişimini desteklersiniz.
• Bebeğinizin gelişimi, bakımı, beslenmesi, sağlığı, uyku ve yeme düzeni vb. konularda uzman psikolog/pedagog tarafından desteklenir ve bilgilendirilirsiniz
• Bebeğinizin ihtiyaçlarını, isteklerini, gelişim evrelerini ve becerilerini bilinçli bir şekilde gözlemler ve bunlara uygun biçimde yanıt vermeyi öğrenirsiniz.
• Bebeğinizle aranızdaki ilişkiyi ve güvenli bağı güçlendirirsiniz.
• Ebeveyn olarak yeni rolünüze adapte olurken ve bebeginizin gelişimi hakkında daha fazla bilgiye sahip olur, kendinize güveniniz artar ve az stres yaşarsınız.
• Aynı aylarda bebegi olan diğer anne babalarla tanışarak onlarla paylaşımda bulunma firsatı bulursunuz.

 

Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem çocuk gelişim programı, çocukların ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede,  0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur. Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler, hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

 

Baby Sensory Programı'nın temel amacı bebeklerin görme, dokunma, koklama, işitme ve hareket gibi farklı duyularını harekete geçirecek etkinlikleri müzik, ritim ve şarkılar eşliğinde  sunarak bebekler için yapılandırılmış güvenli bir ortamda  zengin bir uyarıcı çevre ve eşsiz deneyimler yaşatmaktır. 

 

                 Baby Sensory'yi Farklı Kılan Nedir?                

 

Beslenmek konusundan tutun da, çocukların akademik gelişimine kadar etkili bir duyarlılık gösteren anneler, bebekleri için en doğru olanı yapmak isterler. Bununla birlikte, fiziksel gelişimden dil gelişimine, akademik gelişimden psiko-sosyal gelişime kadar olan süreçleri bir bütün olarak ele alan farklı gelişim alanları ile ilgili birden fazla doğru seçenekle karşı karşıya kalan aileler, bebekleri için en uygun doğruyu seçmekte zorlanmaktadır. Baby Sensory Programı'na katılan ebeveynler, bebekleriyle ve diğer ebeveynlerle paylaşımda bulunarak beraber iyi vakit geçirmenin yanında bebeklerinin gelişimlerini takip edebilmeleri ve gelişimlerine bütünsel olarak katkı sağlayabilmeleri için teorik ve uygulamalı olarak bilgilendirilmektedir.

 

Teknolojinin ve bilimin hızlı geliştiği günümüzde bebekleriniz sizin algıladığınızdan daha farklı uyaranlarla dolu bir dünyaya gözlerini açmakta ve aslında sizin düşündüğünüzden çok daha fazla şeyi algılamaktadır. bu da bize geleneksel eğitim metodlarının yetersiz kaldığını göstermektedir. Artık günümüzde insan zekasının sınırları yeniden çizilmekte ve farklı bölümlerden oluştuğu ispatlanan beynin farklı zeka türlerini barındırdığı bilinmektedir. Anne baba olarak gelişimin en hızlı ve değişken olduğu bu kritik dönemi değerlendirmek, rekabetin gittikçe arttığı dünyamızda giderek daha önemli hale gelecek ve çocuklarımıza ihtiyacı olan "problem çözme yeteneği, derinlemesine düşünme ve yaşam boyu aktif öğrenme"  avantajı verecektir. Bebekler kendilerine oyun atmosferinde sunulan her şeyi öğrenme kapasitesine sahiptir.

 

Yaratıcı ve eğlenceli bir ortamda çocukların gelişimini destekleyecek zengin duyusal deneyimler dünyası ve sonsuz öğrenme olanakları sunan Baby Sensory Programı'na siz de bebeğinizle birlikte katılın ve ilginç ışık gösterileri, ışıldayan toplar, uçan baloncuklar, çanlar, rengarenk gökkuşakları, yumuşacık tüyler, kokular ve çeşitli dokunsal materyalleri kullanarak onların hem kendilerini hem de dünyayı tanımalarına yardımcı olun.

 

Bebeğiniz başka hiçbir zaman ilk yıldakinden daha hızlı büyümez, değişmez ve öğrenmez. Bu sebeple hiç bir bebek,  öğrenmeye yönelik temel adımları atmak için çok küçük değildir. Baby Sensory, bebeklerin kendilerine gelişimlerine uygun uyaranların oyun yolu ile öğrenmeyi özendirecek uygun bir ortamda verildiğinde her şeyi öğrenebileceği gerçeğinden yola çıkarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş uluslararası bir programdır. Baby Sensory Programına katılarak bebeğinizin zekâ gelişimi, psikolojik ve sosyal gelişim gibi birçok konuda potansiyelinin kilidini açabilir ve maximum gelişim potansiyeline erişmesine yardımcı olabilirsiniz.       

 

Araştırmalar, bebeklerin yaşamlarının ilk yılında bütün diğer zamanlara göre daha çok şey öğrendiklerini gösteriyor. İlk doğum gününe kadar, bebeğin beyin hacmi, hücreler arasındaki trilyonlarca bağlantının sonucu olarak iki katına çıkar. Beyin, doğumda %25, 3 yaşında %90 gelişmiş durumdadır. Erken çocukluk dönemi eğitiminin öğrenme üzerinde bu kadar etkili olmasının sebebi budur. Bu da bize özellikle erken dönemde her fırsatta zengin bir duyu deneyimi sunulmasının zekâ gelişimi, psikolojik ve sosyal gelişim gibi birçok konuda olumlu katkıları olduğunu gösterir.

 

Evet! Bebeklerin inanılmaz bir öğrenme kapasitesi vardır ama anne babaların onlardan neyi bekleyeceklerini bilmemeleri bu yetenek ve kapasitenin gözden kaçmasına neden olabilir. Baby Sensory Programı'na katılan ebeveynler bebekleriyle beraber iyi vakit geçirmenin yanında onların gelişimini takip edebilmeleri ve gelişimlerine katkı sağlayabilmeleri için teorik ve uygulamalı olarak bilgilendirilmektedir.

 

 

 


Baby Sensory Ataşehir    
0216 3171008  
Barbaros Mah. Evren Cad. No:56/A  
34746 Ataşehir-Istanbul

 

 

 

              


Close button

Detaylar

0-7,7-13,13-18,18-24 Ay Anne ve Bebek Aktivite Programı 4-10 ay annelere Bebek İşaret Dili Eğitimi:
Tutor:
İletişim: